İngiliz Soyadlar

Buradaysanız, bunun nedeni Birleşik Krallık'te en yaygın 350 soyadı aramaya karar vermiş olmanızdır. Elbette bazı gentilicio soyadlarını duymuşsunuzdur, ancak bu listede Birleşik Krallık gibi bir ülkede çok yaygın olduğunu bilmediğiniz soyadları görmek sizi şaşırtabilir. Bu listede, İngiliz arasında en yaygın soyadları hakkında istatistiksel bilgileri tamamen güncelledik, bu nedenle soyadınızın Birleşik Krallık'te öne çıkıp çıkmayacağı hakkında bilgi arıyorsanız, bu listede yoksa, evet, soyadınız konusunda sizi uyarıyoruz. İngiliz topraklarında alışılmadık bir şey olurdu. Ancak, soyadınız bu 350 soyadı arasında görünüyorsa, İngiliz soyadları söz konusu olduğunda oldukça yaygın olacağınızdan, diğer nitelikleriniz için öne çıkmanız gerekeceğinden korkuyoruz

En yaygın İngiliz soyadları

Bütün bu soyadları Birleşik Krallık'ten biliyor muydunuz?

Eğer bakarsanız, bu listedeki her soyadının yanında bir sayı bulacaksınız. Bu sayı, Birleşik Krallık cinsinden o soyadını taşıyan kişi sayısıdır. Tabii ki, Birleşik Krallık'te yapılan en son istatistiklere göre verilen resmi sayıdır ve İngiliz 'yu hesaba katmazlar, ama şu anda ülkede yaşayan insanlar. Bu nedenle, Birleşik Krallık'te, İngiliz olmadığını çok iyi bildiğiniz bir soyadı bulmanız mümkündür. soyadı, bu soyadının geldiği aynı ülkeden kaç kişinin Birleşik Krallık'e göç ettiği ve oraya yerleştiği hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Soyadları hakkında bilgi sahibi olmak, tarihimiz hakkında olduğu kadar farklı ülkelerin tarihi hakkında da bilgi sahibi olmamıza yardımcı olur. Şu anda Birleşik Krallık'te hangi soyadlarının en bol olduğunu bilmek, ülkenin mevcut gerçekliğinin bir anlık görüntüsünü almamıza yardımcı oluyor. Bu şekilde, yüz veya iki yüz yıl önce en bol bulunan gentilicio soyadlarına sahip mevcut İngiliz soyadları hakkında sahip olduğumuz bu verileri çaprazlayarak, gentilicio toplumunun nasıl değiştiği ve göçün sahip olabileceği etki düzeyi hakkında bir fikir edinebiliriz. Birleşik Krallık gibi bir ülkede.

Benzer şekilde, Birleşik Krallık'e komşu ülkelerde en çok kullanılan soyadlarına ilişkin mevcut verilerin neler olduğunu ve ortak soyadlarının olup olmadığını veya tam tersine, tesadüflerin minimal olup olmadığını keşfetmeye çalışmak ilginçtir. mevcut. Bu sayede komşu ülkelerle ne tür ilişkileri olduğunu, ülkeler arasında hareketlilik olup olmadığını tahmin edebiliyoruz. Gördüğünüz gibi, Birleşik Krallık'teki soyadlarına ilişkin birkaç basit istatistik, ilk bakışta göründüğünden çok daha fazla bilgi sağlayabilir.

Bu İngiliz Soyadlarından herhangi biri sizi şaşırttı mı?

Ne düşünüyorsun? Birleşik Krallık'ten 350 soyadı içeren bu listede dikkatinizi çeken herhangi birini gördünüz mü? Birleşik Krallık'te çok yaygın olduğunu düşündüğünüz, ancak listede olmadığı ortaya çıkan herhangi bir soyadını kaçırdınız mı? Başka ülkelerde aramaya devam ederseniz, İngiliz olduğunu düşündüğünüz ve başka bir ülkede Birleşik Krallık'ten daha yaygın olduğu ortaya çıkan soyadı mutlaka bulacaksınız. Bazen veriler bizi şaşırtıyor, ancak bizi soyadlar ve en yaygın 350 İngiliz soyadının neden başkaları değil de bu listede sunulanlar olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istemeye teşvik ediyor. Araştırmanıza devam etmenizi öneririz.